Dwudziestego dziewiątego maja 2021 roku w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, Piotr Mazur Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Łowieckiej w Poznaniu, zwołał naradę podsumowującą kwartalną pracę formacji PSŁ podległej Wojewodzie Wielkopolskiemu. W odprawie uczestniczyli pracownicy wszystkich Posterunków PSŁ w województwie wielkopolskim.
Komendant Wojewódzki PSŁ przedstawił kwartalne zestawienie wykonanych oraz podjętych czynności służbowych, ze wskazaniem na wykonanie 104 patroli prewencyjnych na terenie obwodów łowieckich wchodzących w granice województwa wielkopolskiego. Działania te zostały wsparte przez takie służby jak Policję, Straż Leśną, Państwową Straż Rybacką oraz strażników łowieckich Polskiego Zawiązku Łowieckiego. Podczas działań zarówno własnych jak i łączonych ze służbami strażnicy wylegitymowali 179 osób w tym 42 myśliwych przebywających w obwodach łowieckich. Jako że podstawowym zadaniem PSŁ jest zwalczanie kłusownictwa Posterunki w I kwartale 2021 roku podjęły 11 postępowań sprawdzających oraz wszczęły i prowadziły 17 postępowań przygotowawczych. Oprócz podsumowań statystycznych Piotr Mazur Komendant Wojewódzki PSŁ zrelacjonował również przeprowadzone w minionym kwartale spotkania z Panem Maciejem Bieńkiem II Wojewodą Wielkopolski, Panem Jackiem Woźniakiem Dyrektorem Generalnym WUW w Poznaniu, Panem Janem Banackim Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu, Panią Małgorzatą Koziarską Zastępcą Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, Łowczymi Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego, Komendantami Powiatowymi Policji oraz Powiatowymi Lekarzami Weterynarii w celu omówienia dalszej współpracy z formacją PSŁ.
Komendanci terenowych Posterunków PSŁ omówili i podsumowali prace oraz przedstawili planowane czynności na kwartał II 2021 roku.
Na zakończenie kwartalnego spotkania Komendant Wojewódzki PSŁ podziękował wszystkim strażnikom za zaangażowanie w wykonywane zadania oraz wskazał że priorytetem formacji PSŁ są działania prewencyjno-patrolowe które w znaczącym stopniu przyczyniają się do zwalczania wykroczeń oraz przestępstw z ustawy Prawo łowieckie i nie tylko. Podkreślił również że działania te również wpływają na ochronę środowiska przyrodniczego oraz podnoszą znacząco bezpieczeństwo osób przebywających na terenach leśnych.