"Dzień spadającego liścia"

  Przedszkolaki ze  Szkoły Podstawowej im. Stanisława Mikołajczyka w Karszewie w   świątecznej atmosferze „Dnia spadającego liścia” przywitały Panią Jesień która zawitała do nas  23 września.

 Strażnika PSŁ Milena Stemplewska-Zawierucha z Wielkopolskiej Państwowej Straży Łowieckiej przypomniała przedszkolakom jakimi cechami  z pośród  innych pór roku  wyróżnia się jesień,  jakie barwy niesie ze sobą.  Wspólnie również rozwiązaliśmy  zagadkę „Dlaczego  liście drzew  jesienią  przebarwiają się i spadają?”.

 Dzieci jednak wiedzą, że nauka najlepsza jest poprzez zabawę, w związku z czym budowę drzew poznaliśmy poprzez taniec,   a zabawa z barwami jesieni poprzez  sortowanie liści według kolorów  przyniosła wiele radości i zaangażowania w śród dzieci. Największą radość wzbudziło jednak zadanie rozpoznawania gatunków drzew  na podstawie  przebarwionych  już opadłych liści. Ostatnim zadaniem naszych zajęć było piękne  pokolorowanie malowanki w kształcie  liścia.  Za kolorowe prace i aktywny udział w zajęciach każde dziecko  otrzymało „Medal Pani Jesieni„ w postaci liścia i książkę  pt. "Skarby Wielkopolskiejo Przyrody".  

                         Pożegnaliśmy się gromkimi brawami i słowem Darz Bór.

Autor: Milena Stemplewska-Zawierucha
Data utworzenia: 24.10.2019
Ostatnia aktualizacja: Milena Stemplewska-Zawierucha
Data aktualizacji: 24.10.2019 09:43:34