Dla dzieci i młodzieży

W dniu 21.09.2023 edukacja przyrodniczo – leśna zawitała do Szkoły Podstawowej w Falmierowie. Posterunek PSŁ w Pile razem ze Strażą Miejską w Wyrzysku zorganizował zajęcia edukacyjne pt. „Las oraz jego mieszkańcy, kształtowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży”.

W dniu 15.09.2023 wraz z pracownikami Nadleśnictwa Zdrojowa Góra mieliśmy przyjemność przeprowadzić zajęcia edukacyjne pt. „Las i zwierzęta w nim żyjące".

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Leśne Love"_0

W dniu 16 czerwca 2023r. w Szkole Podstawowej w Dziadowicach, w powiecie tureckim, w gminie Malanów, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Leśne Love" zorganizowanego przez Państwową Straż Łowiecką w Poznaniu oraz Dziennikarskie Koło Łowieckie nr 31 "Kaczka" w Poznaniu.

Festyn Rodzinny w gminie Nowe Skalmierzyce

W dniu 11 czerwca 2023 roku strażnicy Państwowej Straży Łowieckiej z Posterunku w Kaliszu mieli przyjemność uczestniczyć w Festynie Rodzinnym zorganizowanym przez wsie Ociąż, Kwiatków i Fabianów, w powiecie ostrowskim, w gminie Nowe Skalmierzyce.

W dniu 24 kwietnia 2023 roku wraz z Zarządem Głównym Polskiego Związku Łowieckiego w Warszawie, zorganizowaliśmy wycieczkę edukacyjną do Ośrodka Hodowli Zwierzyny PZŁ w Krośniewicach będącego w zrządzaniu PZŁ dla uczniów Szkoły Podstawowej w Głębokiem.

Widok uczestników zajęć

"Leśny zawrót głowy z rogami i porożami" - to tytuł zajęć edukacyjnych dla uczniów klas I i II Szkoły Podstawowej im Henryka Sienkiewicza w Czarnkowie. Nasi funkcjonariusze omówili różnice między rogami i porożami oraz zapoznali dzieci z gatunkami zwierzyny leśnej która nakłada i zrzuca poroża.

Widok funkcjonariuszek i przedszkolaków

"W służbie dla dzieci "- pod takim hasłem w dniu dzisiejszym przeprowadzono wspólne działania edukacyjno-przyrodnicze z Policją.

Widok uczniów biorących udział w edukacji

"Co w lesie gra " to tytuł edukacji przyrodniczo leśnej przeprowadzonej wspólnie z Dziennikarskim Kołem Łowieckim nr 31 "Kaczka" w Poznaniu dla uczniów Szkoły Podstawowej w Dziadowicach.

Widok daniela

           Dwudziestego trzeciego września w Pierwszy Dzień Jesieni, uczniowie Szkoły Podstawowej w Karszewie wraz z wychowawcami i Państwową Strażą Łowiecką w Poznaniu, postanowili odwiedzić "Zagrodę DANIELI " prowadzoną przez Małgorzatę Zakrzwską w Lesznie.

Widok zabaw ruchowych dla uczestników festynu

        Na zaproszenie Pani Anny Karasińskiej, Koordynatora II Domu Dziecka w Kaliszu, Państwowa Straż Łowiecka w Poznaniu – Posterunek PSŁ w Kaliszu,  uczestniczył w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka.  Państwowa Straż Łowiecka zorganizowała wystawę  z ciek

Strony

Subskrybuj Dla dzieci i młodzieży