Dla dzieci i młodzieży

W ramach działalności „Kółka przyrodniczego”  wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Piwonicach, Posterunek PSŁ w Kaliszu zorganizował wrześniowy festyn dla dzieci i młodzieży z okazji „Zakończenia lata” .

1 czerwca  -  to wyjątkowa data  w kalendarzu każdego dziecka. Dzień Dziecka  - Święto  każdego człowieka  oraz rodziny.

„Wiosno, wiosno, wiosno!

Przybądź  już, bo bez Ciebie smutno tu…

Twoje słonko mocno grzeje i każde  dziecko wesoło się śmieje!”

Dwudziestego stycznia 2020 roku Artur Karasiński starszy strażnik z Posterunku Państwowej Straży Łowieckiej w Kaliszu wraz z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Piwonicach,  przeprowadzili działania edukacyjno-przyrodnicze  z tematyki pożarniczej  w Domu Dziecka w Kaliszu.  Wychowanko

Wychowankowie Domu Dziecka w Kaliszu  w ramach „Kółka Przyrodniczego” prowadzonego przez Posterunek Państwowej Straży Łowieckiej w Kaliszu,   wzięli udział w konkursie  przyrodniczym.    Uczestnicy konkursu stanęli przed zadaniem  rozwiązania krzyżówki z hasłami przyrodniczymi.

No i wiadomo: każdy szuka sposobu, by  Święta  Bożego Narodzenia były idealnie udane, a ich „Magia” trwała przynajmniej do wiosny.

Bez choinki trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie. Dzięki udekorowanemu drzewku dom nabiera świątecznej magii. Tradycyjnie ubieramy choinkę   przystrajamy  ją różnego rodzaju ozdobami, od wymyślnych łańcuchów i bombek, po proste cukierki i pierniczki.

     Uśmiechnięte  i wesołe  przedszkolaki  z Niepublicznego Przedszkola w Borowie w dniu 29 listopada   świętowały  „Dzień Jeża”.  Z tej okazji   starszy strażnik PSŁ Milena Stemplewska-Zawierucha  z  Posterunku PSŁ  w Koninie  na podstawie tablicy edukacyjnej ze zdjęciami i c

    Dwudziestego drugiego listopada  2019 roku starszy strażnik PSŁ Milena Stemplewska - Zawierucha z Posterunku PSŁ w Koninie,  przeprowadził pogadankę przyrodniczą   dla uczniów klasy IV  Szkoły Podstawowej  im. Jana Pawła  II w Żychlinie.

Strony

Subskrybuj Dla dzieci i młodzieży