Dla dzieci i młodzieży

Dwudziestego stycznia 2020 roku Artur Karasiński starszy strażnik z Posterunku Państwowej Straży Łowieckiej w Kaliszu wraz z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Piwonicach,  przeprowadzili działania edukacyjno-przyrodnicze  z tematyki pożarniczej  w Domu Dziecka w Kaliszu.  Wychowanko

Wychowankowie Domu Dziecka w Kaliszu  w ramach „Kółka Przyrodniczego” prowadzonego przez Posterunek Państwowej Straży Łowieckiej w Kaliszu,   wzięli udział w konkursie  przyrodniczym.    Uczestnicy konkursu stanęli przed zadaniem  rozwiązania krzyżówki z hasłami przyrodniczymi.

No i wiadomo: każdy szuka sposobu, by  Święta  Bożego Narodzenia były idealnie udane, a ich „Magia” trwała przynajmniej do wiosny.

Bez choinki trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie. Dzięki udekorowanemu drzewku dom nabiera świątecznej magii. Tradycyjnie ubieramy choinkę   przystrajamy  ją różnego rodzaju ozdobami, od wymyślnych łańcuchów i bombek, po proste cukierki i pierniczki.

     Uśmiechnięte  i wesołe  przedszkolaki  z Niepublicznego Przedszkola w Borowie w dniu 29 listopada   świętowały  „Dzień Jeża”.  Z tej okazji   starszy strażnik PSŁ Milena Stemplewska-Zawierucha  z  Posterunku PSŁ  w Koninie  na podstawie tablicy edukacyjnej ze zdjęciami i c

      Pracownicy Państwowej Straży Łowieckiej -  Posterunek  PSŁ w Poznaniu  kom.

    Dwudziestego drugiego listopada  2019 roku starszy strażnik PSŁ Milena Stemplewska - Zawierucha z Posterunku PSŁ w Koninie,  przeprowadził pogadankę przyrodniczą   dla uczniów klasy IV  Szkoły Podstawowej  im. Jana Pawła  II w Żychlinie.

      Dzieci  z  grupy  „Wesołe Nutki”,  „Żabki”,  „Elfy”, "Biedronki" i „Pszczółki” z  oddziału Przedszkolnego w Żychlinie w dniu dwudziestego drugiego listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Jeża wzięły  udział  w zajęciach edukacyjnych  poprowadzonych przez  Milenę Stemplew

Las u "Sówek"

04-12-2019

      Dwunastego listopada 2019 roku  dzieci z grupy o przyrodniczej nazwie  „Sówki”  - Przedszkola nr 16 w Koninie wzięły udział  w pogadance przyrodniczej na temat lasu oraz zmian zachodzących w trakcie kolejnych  pór roku.

      Nie każdy wie, że 10 października  w kalendarzu  świąt  przyrodniczych obchodzimy „ Dzień Drzewa”.

Strony

Subskrybuj Dla dzieci i młodzieży