Dokarmianie ptaków!

Edukacja przyrodniczo - leśna pt. „Dokarmianie ptaków”. Wspaniali uczestnicy, uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Głębokiem – absolutni WIELCY PRZYRODNICY  już wiedzą, że

zimą  ptaki chętnie korzystają  z bezpiecznej stołówki  jaką jest karmnik, ze stałym  dostępem do pożywienia. Należy zadbać o to  aby do karmnika nie miały  dostępu zwierzęta domowe takie jak  kot czy pies.   Ptaki żywią się przede wszystkim nasionami a do ich ulubionych należą nasiona prosa, pestki dyni, orzechy, siemię lniane, nasiona słonecznika oraz  płatki owsiane.  Pamiętać należy że nie karmimy chlebem! Pokarm podawany  do karmnika  powinien być najmniej przetworzony i bez soli, a karmnik należy systematycznie czyścić. Obok karmnika możemy postawić małe poidełko ze świeżą wodą. Po dużej dawce wiedzy  przekazanej przez przedstawiciela PSŁ dzieci  w ramach warsztatów szkolnych wykonały własnoręczne karmniki według własnego pomysłu – praca w takim szlachetnym celu oraz w radosnej grupie przysporzyła wiele pozytywnych emocji. Na koniec  wspólnie wyszukaliśmy najlepsze miejsce na zamontowanie karmników podarowanych przez PSŁ  - w których zapewne nie zabraknie dobrze skomponowanej karmy oraz systematyki  w działaniu.

 PS – Pochwalę się !  Zostałam uhonorowana przez uczniów i Radę Pedagogiczną SP w Głębokiem tytułem   „Leśnego Anioła” z moją podobizną. Płaskorzeźbę wykonała  pedagog Pani Ewa Dziegińska  wraz c córką Zofią.

Jestem mile zaskoczona tym wyróżnieniem, praca przepiękna – sami oceńcie!

Autor: Milena Stemplewska-Zawierucha
Data utworzenia: 20.01.2022
Ostatnia aktualizacja: Milena Stemplewska-Zawierucha
Data aktualizacji: 23.02.2022 08:57:14