Komisja powołana przez Pana Piotra Mazura Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Łowieckiej w Poznaniu, z nadesłanych prac konkursowych pt "Uroki Wielkopolskiej Wsi" wyłoniła 13 lauratów konkursu których prace znajdą się w kalendarzu Wojewody Wielkopolskiego na 2022 rok. Komisja wyłoniła również 31 prac charakteryzujących się wyjątkowością w ujęciu fotografi które zostały wyróżnione i nagrodzone.
Lista wytypowanych osób poniżej.
Lauraci konkursu:
1. Zofia Dziegińska lat 8 - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Głębokiem;
2. Maja Piasecka– lat 14 Szkoła Podstawowa nr 2 w Środzie Wielkopolskiej;
3 Maja Kołodziejczyk lat 10 - Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile;
4. Mieszko Cwojda lat 12 - Publiczna Szkoła Podstawowa w Drobninie;
5. Witold Sobczak lat 14 – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Turku;
6. Oliwier Janicki lat 5 – Publiczne Przedszkole nr 27 RADOŚĆ w Kaliszu;
7. Lena Mucha lat 9 – Szkoła Podstawowa w Świecy
8. Mateusz Przylepa lat 12 – Zespół Szkół w Kąkolewie;
9. Roksana Stolarek lat 12 – Szkoła Podstawowa im. Alfreda Delonga w Kunach;
10. Antoni Kustosz lat 9 - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kaczkach Średnich;
11. Dominika Baryła lat 14 – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Głębokiem;
12. Maja Janczyk lat 10 – Szkoła Podstawowa nr 1 Turek im. Henryka Sienkiewicza w Turku;
13. Zdjęcie okładkowe: Katarzyna Frąckowiak lat 10 – Szkoła Podstawowa im. Edmunda Bojanowskiego w Kunowie;
Lista osób wyróżnionych:
Fludra Marta – Szkoła Podstawowa nr 2 w Środzie Wielkopolskiej
Ksawery Krajczyński – Szkoła Podstawowa w Łuczywnie
Wojciech Iwińskiej - Szkoła Podstawowa w Łuczywnie
Paweł Grześkowiak – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Żerkowie
Magdalena Kubiak – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej Głębokie w Głębokiem
Kornelia Wawrzyniak – Szkoła Podstawowa w Sompolnie
Aleksandra Kantorska – Zespół Szkół nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Jarocinie
Maja Kałużna - Niepubliczne przedszkole Caritas nr 1 w Pile
Kalina Wojciechowska – Szkoła Podstawowa w Masłowie
Matylda Sroczyńska - Gminne Przedszkole w Brudzewie
Izabela Stasiak – Szkoła Podstawowa im. Kompanii Powidzkiej 1918 w Powidzu
Marika Bartkowiak – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radomierzu
Katarzyna Pankau – Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
Hanna Szulc - Przedszkole Mini Mini w Poznaniu
Łucja Sierakowska – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Głębokiem
Aleksandra Dworzańska – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ludwinowie
Lena Witek – Szkoła Podstawowa nr 11 w Kaliszu - Dom Dziecka w Kaliszu
Nikola Szyc – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Czarnkowie
Zofia Dzięgińska – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Głębokiem
Maria Dudzik – Niepubliczne Przedszkole z Oddziałem terapeutycznym „Nasz Domek” w Ostrowie Wlkp.
Rafał Andrzejewski – Szkoła Podstawowa im. Kompanii Powidzkiej 1918 w Powidzu
Zofia Mylka – Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Nowym Folwarku
Kacper Grześkowiak – Szkoła Podstawowa im. Księdza Jana Twardowskiego w Dobieszczyźnie
Nadia Andrzejczak – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Głębokiem
Łucja Baryła - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Głębokiem
Gabriel Woźniak - Dom Dziecka Kalisz
Filip Tama – Szkoła Podstawowa im. Księdza Jana Twardowskiego w Kwileniu
Nina Petelska – Szkoła Podstawowa im. Kompanii Powidzkiej 1918 w Powidzu
Hanna Wardęga – Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Boruszynie
Zofia Wicher – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Czarnkowie
Hanna Skorupka – Szkoła Podstawowa w Drobninie
Wszystkim laureatom konkursu serdecznie gratulujemy.