Mądre dokarmianie ptaków w okresie zimowym.

      W dniu siódmego lutego 2019 roku starszy strażnik PSŁ Milena Stemplewska - Zawierucha z Posterunku Państwowej Straży Łowieckiej w Koninie  przeprowadził zajęcia edukacyjne  na temat „Mądrego dokarmiania zwierzyny w okresie zimowym” dla uczniów   Szkoły Podstawowej im. Marii Koszutskiej w Kadzidłowej.

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się podczas spotkania w jaki mądry sposób dokarmiać ptaki. Jak wybrać miejsce na wywieszenie karmnika dla ptaków, jaką karmę w postaci nasiona wykładać, z jaką częstotliwością czyścić karmniki oraz uzupełniać świeżą karmę. Państwowa Straż Łowiecka przekazała dwa karmniki dla ptaków  na zachętę zaszczepienia obowiązku pamiętania o ptakach w okresie niekorzystnych warunków. Sami uczniowie wraz z opiekunami oraz strażnikiem dokonali zawieszenia karmnika dla wróbli oraz listewki ze słoniną dla sikorek na terenie przyległym do szkoły.

W ramach doradztwa zawodowego  uczniowie szkoły spotykają sie z  przedstawicielami różnych zawodów, więc spotkanie z przedstawicielem Państwowej Straży Łowieckiej w Wielkopolsce było okazją  do zadania wielu pytań dotyczących drogi zawodowej strażnika łowieckiego a w szczególności wskazania drogi kształcenia.  Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy z tytułem „Przyjaciela lasu i zwierząt” oraz gadżety z nadrukiem Państwowej Straży Łowieckiej.

Autor: Milena Stemplewska-Zawierucha
Data utworzenia: 12.03.2019
Ostatnia aktualizacja: Milena Stemplewska-Zawierucha
Data aktualizacji: 02.03.2022 11:48:12