„Jesiennie o drzewach”

      Nie każdy wie, że 10 października  w kalendarzu  świąt  przyrodniczych obchodzimy „ Dzień Drzewa”. Grupa dzieci  „Elfów” oraz „Pszczółek” z  oddziału Przedszkolnego w Żychlinie z okazji tego święta  uczestniczyła  w zajęciach edukacyjnych  poprowadzonych przez  Milenę Stemplewska-Zawieruchę  strażnika Wielkopolskiej Państwowej Straży Łowieckiej. Maluchy ciekawe wiedzy przyrodniczej dowiedziały się że nie bez przyczyny  „Dzień Drzewa”  obchodzimy właśnie  w październiku . Październik to miesiąc jesienny,  to właśnie  ta pora roku   w której   drzewa wzbudzają  największą ekscytację. Kasztany, żołędzie, jarzębina i liście  - bukiety kolorowych barw zachwycają nie tylko  najmłodszych ale i też dorosłych. 

Takie ciekawostki  jak,   każde 100 kg papieru to średniej wielkości  dwa drzewa oraz jedno drzewo produkuje  w ciągu roku tlen wystarczający dla 10 osób,  zainteresowały małych kursantów którzy na koniec zajęć  złożyli przysięgę, że będą czynnie uczestniczyć w  ochronie przyrody. 

Dzieci również wykonały prace plastyczne w postaci jesiennych kolorowych drzew za co otrzymały „Jesienne Medale„ i  książkę pt.  „Skarby Wielkopolskiej Przyrody”.  

No i  wszyscy  świetnie się bawili.

Autor: Milena Stemplewska-Zawierucha
Data utworzenia: 03.12.2019
Ostatnia aktualizacja: Milena Stemplewska-Zawierucha
Data aktualizacji: 03.12.2019 12:18:00