Edukacja przyrodniczo – leśna od najmłodszego do najstarszego w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu.

    Edukacja przyrodniczo -  leśna to ważna sprawa, dowiedzieli się o tym uczniowie  szkoły podczas  zajęć edukacyjnych Państwowej Straży Łowieckiej w Poznaniu. Strażnik Artur Karasiński z Posterunku PSŁ w Kaliszu, dla tych najmłodszych kursantów    zreferował  zasady zachowania się w lesie,  zasady  zachowania się w stosunku do dzikich zwierząt oraz zasady  postępowania  ze zwierzyną gdy jest zraniona.   Maluchy również miały okazję  przy użyciu plansz edukacyjnych  zapoznać się z gatunkami zwierzyny leśnej oraz poznać ciekawostki  z zakresu ich bytowania. Dla maluchów został również ogłoszony konkurs plastyczny pt. „Zwierzęta i ich dom”

Natomiast już u starszaków  czyli  klas  5-8,  strażnik zreferował tematykę w zakresie   łamania zasad obowiązujących podczas pobytu w lesie. Omówi  odpowiedzialność karną  w stosunku do braku poprawności zachowania się w trakcie pobytu w lesie oraz  nie przestrzegania przyjętych norm społecznych. Dla starszaków strażnik  zorganizował   zajęcia ortograficzne oraz konkurs z udziałem leśnych łamigłówek.

Wyniki  konkursów dla młodszych i starszych kursantów zostaną ogłoszone  w dniu 12 czerwca  2022 roku  na festynie rodzinnym  w Ociążu. 

Nauka była świetną zabawą   i mamy nadzieję ze nie pójdzie w las ……..

Autor: Milena Stemplewska-Zawierucha
Data utworzenia: 21.06.2022
Ostatnia aktualizacja: Milena Stemplewska-Zawierucha
Data aktualizacji: 21.06.2022 13:36:23