„Dlaczego król traci koronę”

Szkoła Podstawowa  im. Henryka Sienkiewicza  w Ponętowie Górnym Drugim to  kolejna szkoła którą odwiedził starszy strażnik Państwowej Straży Łowieckiej  Milena Stemplewska - Zawierucha z Posterunku PSŁ w Koninie.

Końcówka zimy i początek wiosny to czas  kiedy przyroda powoli budzi się do życia z zimowego letargu. W marcu (a nawet już w lutym) ma miejsce również ciekawe zjawisko - byki jelenia zrzucają poroże. Jak to się dzieje i dlaczego?  To właśnie o tym strażnik rozmawiał podczas pogadanki przyrodniczej z uczniami szkoły.
W ramach programu szkolnego z  cyklu  ,,Spotkania z przedstawicielami różnych zawodów’’  udzielono również  informacji na temat wykonywanego przez siebie zawodu. Strażnik  opowiedział  o swojej drodze zawodowej, o predyspozycjach i przeciwskazaniach do wykonywania zawodu oraz o zadaniach i obowiązkach wynikających z wykonywania tak odpowiedzialnego zawodu.  Na koniec padło wiele pytań  zadawanych przez uczniów. Mamy nadzieję że  wielu z nich po spotkaniu  może zechce wykonywać  zawód strażnika PSŁ w przyszłości.

Autor: Milena Stemplewska-Zawierucha
Data utworzenia: 09.04.2019
Ostatnia aktualizacja: Milena Stemplewska-Zawierucha
Data aktualizacji: 09.04.2019 13:44:23