Bezpieczne wakacje w lesie i nad wodą

„Bezpieczne wakacje  w lesie i nad wodą”  to kolejny temat edukacji  przyrodniczo-leśnej Państwowej Straż Łowieckiej do której zaproszono  Posterunek Państwowej Straży Rybackiej w Koninie.

Spotkanie zostało zorganizowane przez starszego strażnika PSŁ Milenę Stemplewską -  Zawieruchę  z Posterunku  PSŁ w Koninie, które odbyło się  czwartego czerwca 2019 roku  dla uczniów i przedszkolaków  Szkoły  Podstawowej im. Jana Pawła II w Żychlinie.  Grupa przedszkolaków  o nazwie „Żabki” mieli okazję samodzielnie „Zbudować las„  z gotowych  papierowych elementów  które własnoręcznie musieli pokolorować,  ułożyć i przykleić na brystolu który emitował  ekosystem leśny.  Za włożone zaangażowanie, kreatywność  oraz dokładność w budowie lasu każdy z przedszkolaków otrzymał dyplom „Przyjaciela lasu i zwierząt” oraz drobny upominek z logo PSŁ.

W drugiej  części edukacji   przedszkolaki  oraz uczniowie szkoły  mieli okazję obejrzeć  łódkę motorową  typu ALFA 390 oraz samochód służbowy  Posterunku Państwowej Straż Rybackiej w Koninie. Wysłuchali  również prelekcji kom. posterunku PSR Krzysztofa Kwiatkowskiego na temat bezpiecznego zachowania się nad wodą  podczas wypoczynku wakacyjnego  a str. straż. Milena Stemplewska-Zawierucha  przedstawiła ogólne zasady zachowania się w lesie  oraz zasady  korzystania  z lasu podczas wypoczynku  wakacyjnego.  

Mamy nadzieję że  cała   przekazana   wiedza  przyda się podczas rozsądnego korzystania z przyrody podczas wakacji.

Autor: Milena Stemplewska-Zawierucha
Data utworzenia: 27.06.2019
Ostatnia aktualizacja: Milena Stemplewska-Zawierucha
Data aktualizacji: 27.06.2019 12:21:21